İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə növbəti ixrac missiyası aprel ayının 7-də Latviyanın Riqa şəhərinə yola düşəcək.
“Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi, yerli məhsulların ixracının artırılması məqsədi ilə təşkil olunan ixrac missiyasına qida, şərab və digər spirtli içkilər, turizm və tekstil sahəsində fəaliyyət göstərən 23 Azərbaycan şirkəti daxildir.
Missiya çərçivəsində Latviya və Azərbaycan şirkətlərinin iştirakı ilə işgüzar görüşlər keiriləcək, Azərbaycan şərablarının dequstasiya mərasimi təşkil olunacaq.

Очередная экспортная миссия отправится в Ригу
При поддержке Министерства экономики, организации Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO), в столицу Латвии Ригу отправится очередная экспортная миссия.
В экспортную миссию вошли 23 азербайджанские компании, работающие в сфере производства вин, других алкогольных напитков, продуктов питания и текстильной продукции, а также в сфере туризма. Целью миссии является продвижение бренда «Made in Azerbaijan» и местной продукции за рубежом
В рамках миссии между компаниями Азербайджана и Латвии пройдут деловые встречи, будет организована дегустация азербайджанских вин.