Azərbaycanın ixrac missiyası Riqadadır
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə növbəti ixrac missiyası Latviyanın Riqa şəhərinə təşkil olunub. İxrac missiyasına şərab və digər spirtli içkilərin, qida və tekstil məhsullarının istehsalı, habelə turizm sahəsində fəaliyyət göstərən 23 Azərbaycan şirkəti daxildir.
Missiyanın ilk günü Azərbaycan və Latviya şirkətləri arasında keçirilən işgüzar görüşdə hər iki tərəfdən 100-ə yaxın sahibkar iştirak edib. Görüşdə “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verilib, Azərbaycan məhsullarının Latviyaya ixracının genişləndirilməsi müzakirə edilib.
Səfərin ikinci günü – arelin 8-də “Made in Azerbaijan” brendi ilə istehsal olunan Azərbaycan şərablarının dequstasiyası keçirilib. İştirakçılara Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində istehsal olunan məhsul nümunələri təqdim olunub.
7-10 aprel tarixlərini əhatə edən ixrac missiyası çərçivəsində Azərbaycanın Latviyadakı Ticarət Evində görüşlər keçiriləcək, ticarət şəbəkələrinə səfərlər təşkil olunacaq.

The next export mission was organized in Riga the city of Latvia organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) under support of the Ministry of Economics. The export mission includes 23 Azerbaijan companies operating in food, wine and other alcohol drinks, tourism and textile production industry.
About 100 enterprisers from both sides participated in the business meeting held between the companies of Azerbaijan and Latvia in the first day of the mission. The information on works realized in the direction of promotion of the brand “Made in Azerbaijan” was given in the meeting, the expansion of Azerbaijani products export to Latvia was discussed.
The degustation of Azerbaijan wines produced under the brand “Made in Azerbaijan” was realized on 08 April – the second day of the visit. The participants were presented the product produced in different regions of Azerbaijan.
The meetings will be held at Trade House of Azerbaijan in Latvia, the visits to the trade chains will be organized within the export mission on 7-10 April.