Azərbaycanın ixrac missiyası Riqadadır
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə növbəti ixrac missiyası Latviyanın Riqa şəhərinə təşkil olunub. İxrac missiyasına şərab və digər spirtli içkilərin, qida və tekstil məhsullarının istehsalı, habelə turizm sahəsində fəaliyyət göstərən 23 Azərbaycan şirkəti daxildir.
Missiyanın ilk günü Azərbaycan və Latviya şirkətləri arasında keçirilən işgüzar görüşdə hər iki tərəfdən 100-ə yaxın sahibkar iştirak edib. Görüşdə “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verilib, Azərbaycan məhsullarının Latviyaya ixracının genişləndirilməsi müzakirə edilib.
Səfərin ikinci günü – arelin 8-də “Made in Azerbaijan” brendi ilə istehsal olunan Azərbaycan şərablarının dequstasiyası keçirilib. İştirakçılara Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində istehsal olunan məhsul nümunələri təqdim olunub.
7-10 aprel tarixlərini əhatə edən ixrac missiyası çərçivəsində Azərbaycanın Latviyadakı Ticarət Evində görüşlər keçiriləcək, ticarət şəbəkələrinə səfərlər təşkil olunacaq.

Экспортная миссия Азербайджана в Риге
При поддержке Министерства экономики, организации Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) в столице Латвии Риге организована очередная экспортная миссия.
В экспортную миссию вошли 23 азербайджанские компании, работающие в сфере производства вин, других алкогольных напитков, продуктов питания и текстильной продукции, а также в сфере туризма.
В первый день миссии в деловой встрече между компаниями Азербайджана и Латвии приняли участие около 100 предпринимателей. На встрече была представлена информация о работе по продвижению бренда «Made in Azerbaijan», были обсуждены вопросы расширения экспорта азербайджанской продукции в Латвию.
Во второй день визита - 8 сентября прошла дегустация азербайджанских вин под брендом «Made in Azerbaijan». Участникам были представлены образцы продукции, произведенной в различных регионах Азербайджана.
В рамках экспортной миссии 7-10 апреля, в Торговом Доме Азербайджана в Латвии пройдут встречи, будут организованы визиты в торговые сети.