İyunun 28-də Bakı Biznes Mərkəzində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Rusiya Federasiyasının "Oleonafta" şirkəti ilə Azərbaycan iş adamları arasında işgüzar görüş keçirilmişdir.
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) vitse-prezidenti Vidadi Quliyev bu cür tədbirlərin iş adamları arasında əlaqələrin daha da genişlənməsində əhəmiyyətini vurğulamış, sahibkarları fəal müzakirələrə dəvət etmişdir.
Rusiya Federasiyasının Azərbaycandakı Ticarət Nümayəndəliyinin təmsilçisi Viktor Qluşenko çıxışında dostluq zəminində qurulan Azərbaycan-Rusiya arasında iqtisadi münasibətlərinin uğurla inkişaf etdiyini qeyd etmişdir.
Tədbirdə Rusiyanın "Oleonafta" şirkətinin nümayəndəsi Aleksey Mavrin təmsil etdiyi qurumun fəaliyyəti barədə məlumat vermiş, "Lider" sənaye parkı barədə təqdimatla çıxış etmişdir.

On June 28, the business meeting was organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation between the Russian company "Oleonafta" and Azerbaijani businessmen at Baku Business Centre.
The vice-president of AZPROMO Vidadi Guliyev highlighted the importance of such events in further development of the relations among businessmen and invited businessmen to active discussion.
The Trade Representation of Russia in Azerbaijan Victor Glushenko pointed out successful development of economic relations established on the basis of friendship between Azerbaijan and Russia.
The representative of "Oleonafta" company Alexei Mavrin spoke about the activity of the company and made a presentation on "Leader" industrial park.