Fevralın 13-də Bakı Biznes Mərkəzində İsrailin İxrac və Beynəlxalq Əməkdaşıq təşkilatının rəhbəri Ramzi Qabbayın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin Bakıya səfəri çərçivəsində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və Azərbaycan İnvestisiya Şirkətinin iştirakı ilə işgüzar görüş keçirilmişdir. Görüşdə Azərbaycan və İsrail iş adamları arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsinə dair müzakirələr aparılmışdır.
Tədbirdə AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov Azərbaycanın qazandığı iqtisadi uğurlar, iştirakçısı olduğu irimiqyaslı regional layihələr, ölkəmizdə yerli və xarici iş adamları üçün yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, eləcə də AZPROMO-nun iş adamlarına göstərdiyi dəstək barədə məlumat vermişdir.
İsrailin İxrac və Beynəlxalq Əməkdaşıq təşkilatının rəhbəri Ramzi Qabbay İsrail və Azərbaycan iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi üçün ikitərəfli görüşlərin və biznes forumların təşkil olunmasını təklif etmiş və bunun iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı, eləcə də yeni əlaqələrin qurulmasına töhfə verəcəyini qeyd etmişdir.
Azərbaycan İnvestisiya Şirkətinin rəhbəri Rövşən Nəcəf işgüzar görüşdə rəhbərlik etdiyi şirkətin fəaliyyəti və həyata keçirdiyi layihələr barədə danışmışdır. Görüş zamanı Azərbaycanın investisiya, müxtəlif sahələrdə, xüsusilə də kənd təsərrüfatı, İKT, kimya sənayesi və turizm sahəsində əməkdaşlıq imkanlarına, birgə müəssisələrin yaradılmasına dair müzakirələr aparılmış, qonaqları maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır.

Azerbaijan-Israel business meeting was held in Baku
On February 19, the business delegation headed by the Chairman of The Israel Export and International Copperation Ramzi Gabbay had a business meeting with Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and Azerbaijan Investment Company at Baku Business Center.The meeting focused on the expansion of cooperation between entrepreneurs of two countries.
The head of AZPROMO Rufat Mammadov briefed the delegation on business and favorable investment environment of Azerbaijan, large-scale regional projects implemented and AZPROMO's activity.
The Chairman of The Israel Export and International Copperation Ramzi Gabbay emphasized the important role of arranging business forums and bilateral meetings between the entrepreneurs of two countries for the expansion of bilateral relations and noticed that it would contribute to the development of economic cooperation and establishment of new relations.
The head of AIC Rovshan Nacaf spoke about the company's activities and implemented projects. During the meeting the investment climate in Azerbaijan, opportunities for cooperation in different sectrors, specially in agriculture, ICT, chemical industry and tourism was discussed and all guests’ questions were answered.