Martın 14-də Bakı Biznes Mərkəzində İtaliyanın Friuli Venetsiya Culiya regionunun qubernatoru xanım Debora Serrakianinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin Bakıya səfəri çərçivəsində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO), Azərbaycan İnvestisiya Şirkətinin, Sumqayıt Kimya Sənaye Parkı və Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının iştirakı ilə işgüzar görüş keçirilmişdir.
İşgüzar görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov Azərbaycanın qazandığı iqtisadi uğurlar, iştirakçısı olduğu irimiqyaslı regional layihələr, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələri, ölkəmizdə yerli və xarici iş adamları üçün yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, sahibkarlara göstərilən dəstək mexanizmləri, eləcə də AZPROMO-nun fəaliyyəti barədə məlumat vermişdir.
İtaliyanın Friuli Venetsiya Culiya regionunun qubernatoru xanım Debora Serrakiani İtaliya və Azərbaycan iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi üçün ikitərəfli görüşlərin və biznes forumların təşkilinin əhəmiyyətini qeyd etmiş, belə tədbirlərin davam etdirilməsinin iqtisadi əməkdaşlığın inkişafına, eləcə də yeni əlaqələrin qurulmasına töhfə verəcəyini qeyd etmişdir.
Sonra İtaliyanın Friuli-Venetsiya-Culiya regionunun iqtisadiyyatına, biznes və investisiya mühitinə dair təqdimat keçirilmişdir.
İşgüzar görüş zamanı Azərbaycanın investisiya imkanlarına, müxtəlif sahələrdə əməkdaşlıq perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılmış, qonaqları maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır.

Azerbaijan-Italy business meeting held
During the visit of the delegation headed by Ms. Deborah Serracchiani, the governor of Friuli-Venezia Giulia region of Italy to Baku on March 14, the business meeting was organized by the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) with the participation of the representatives of Azerbaijan Investment Company, Sumgait Chemical Industrial Park and the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organizations of Azerbaijan Republic in "Baku Business Center".
Furthermore, the head of AZPROMO Rufat Mammadov briefed the audience on Azerbaijan's economic success, large-scale regional projects implemented by the participation of the country, various sectors of economy, favorable business and investment climate created for the local and foreign businessmen, support mechanisms for entrepreneurs in Azerbaijan, as well as AZPROMO's activities.
Ms. Deborah Serracchiani, the governor of Friuli-Venezia Giulia region of Italy, emphasized the important role of arranging bilateral meetings and business forums between the Azerbaijani and Italian businessmen for the expansion of the relations and pointed out that it would contribute to the development of economic cooperation and establishment of new relations.
Then the presentation on the economy, business and investment climate of Friuli-Venezia-Giulia region of Italy was made.