Sentyabrın 10-da Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) İran İslam Respublikasının Rəzəvi Xorasan əyalətinin Əmək və planlaşdırma məsələləri üzrə valisinin müavini Rza Cəmşidinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə işgüzar görüş keçirilmişdir. Görüşdə hər iki tərəfdən kənd təsərrüfatı, sənaye, ticarət, turizm və səhiyyə sahələrində fəaliyyət göstərən 20-dən çox iş adamı iştirak etmişdir.
Qonaqlara Azərbaycanın qazandığı iqtisadi uğurlar, iştirakçısı olduğu irimiqyaslı regional layihələr, ölkəmizdə sahibkarlar üçün yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, eləcə də AZPROMO-nun iş adamlarına göstərdiyi dəstək barədə məlumat verilmişdir.
İran İslam Respublikasının Rəzəvi Xorasan əyalətinin Əmək və planlaşdırma məsələləri üzrə valı müavini Rza Cəmşidi iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi üçün ikitərəfli görüşlərin və biznes forumların əhəmiyyətindən danışmış və Xorasan vilayətinin iqtisadiyyatına və investisiya mühitinə dair təqdimatla çıxış etmişdir.
Tədbir ikitərəfli görüşlərlə davam etmiş, sahibkarlar arasında əməkdaşlığın inkişafı, yeni əlaqələrin qurulması barədə müzakirələr aparılmışdır.

A business meeting with Iranian delegation was held at AZPROMO
On September 10, a business meeting with the delegation headed by Reza Jamshidi, the deputy head of the Labour and planning department of Iran’s Razavi Khorasan province was held at Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO). More than 20 businessmen from both sides working in such spheres as agriculture, industry, trade, tourism and health participated in the meeting.
Information about the economic successes achieved by Azerbaijan, large-scale regional projects it participates in, favourable business and investment environment created in this country as well as the support provided by AZPROMO to entrepreneurs was delivered to the guests.
Mr. Jamshidi mentioned the importance of bilateral meetings and business forums for the enhancement of relations between entrepreneurs and made a presentation on the economy and investment climate of the Khorasan province.
The event continued with bilateral meetings where the entrepreneurs discussed issues of developing cooperation and building new links.