AZPROMO-da İranın Ərdəbil vilayətinin nümayəndə heyəti ilə müzakirələr aparılıb
Oktyabrın 18-də Bakı Biznes Mərkəzində İran İslam Respublikasının Ərdəbil vilayətindən gələn nümayəndə heyəti ilə Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov iki ölkə arasında biznes əlaqələrinin yüksək səviyyədə olduğunu, azərbaycanlı və iranlı iş adamlarının işgüzar əlaqələrinin müsbət nəticələr verdiyini bildirib.
İranın Ticarət, Sənaye, Mədən və Kənd Təsərrüfatı Palatasının Direktorlar Şurasının üzvü Hüseyn Pirmoazen İran və Azərbaycan arasında ticarət münasibətlərinin davamlı inkişaf etməsindən, həyata keçirilən layihələrdən bəhs edib, sahibkarları daha sıx əməkdaşlığa dəvət edib.
Görüşdə Ərdəbil vilayəti iş adamları ilə Azərbaycanlı həmkarları arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib.

Discussions held with delegation from Ardabil, Iran in AZPROMO
On 18 October, the meeting was organized between AZPROMO and the delegation from Ardabil province of Iran in Baku Business Centre.
Greeting the guests, Rufat Mammadov, head of AZPROMO, talked about bilateral business relations and positive achievements gained as a result of fruitful cooperation among Persian and Azerbaijani business people.
Member of Board of Directors of Iran Chamber of Commerce, Industries, Mines and Agriculture Huseyn Pirmoazen spoke about sustainable development of trade relations and called the entrepreneurs to cooperate more closely.
During the event, opportunities to expand cooperation were discussed by Persian and Azerbaijani businessmen.