Azərbaycan-Yaponiya işgüzar görüş keçirilmişdir
Noyabrın 5-də Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) dəstəyi, Sakura Azərbaycan-Yaponiya İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Yaponiya işgüzar görüşü keçirilmişdir.
Tədbirdə çıxış edən AZPROMO-nun vitse-prezidenti Vidadi Quliyev Azərbaycanın qazandığı iqtisadi uğurlar, əlverişli biznes və investisiya mühiti, ölkəmizin iştirakçısı olduğu irimiqyaslı regional layihələr və AZPROMO-nun fəaliyyəti barədə məlumat vermişdir.
Yaponiyanın "World İnvestors TV" şirkətinin rəhbəri Kazuyasu İşida Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu ifadə etmiş, rəhbərlik etdiyi şirkətin fəaliyyəti barədə məlumat vermişdir. Kazuyasu İşida kənd təsərrüfatı, maliyyə, daşınmaz əmlak və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən yapon şirkətlərinin azərbaycanlı sahibkarlarla əməkdaşlığa böyük maraq göstərdiyini vurğulamışdır.

Azerbaijan-Japan business meeting was organized by Sakura Azerbaijan-Japan Organization with support of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) on November 5.
Vice-president of AZPROMO Vidadi Guliyev briefed the delegation on business and investment environment of Azerbaijan, large-scale regional projects implemented and AZPROMO's activity.
Head of "Japan World Investors TV" Kazuyasu Ishida expressed his satisfaction with visit to Azerbaijan and gave information about his company. He also noted that Japan companies operating in agriculture, finance, real estate and other spheres are interested in cooperation with Azerbaijani businessmen.