Azərbaycan-Pakistan işgüzar görüşü keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə hər iki tərəfdən sənaye, kənd təsərrüfatı, tekstil və s. sahələrdə fəaliyyət göstərən 40-a yaxın iş adamı iştirak edib.
Tədbirdə AZPROMO-nun rəhbəri vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev Azərbaycanda uğurla həyata keçirilən sosial-iqtisadi siyasət nəticəsində ölkəmizin qazandığı iqtisadi uğurlar barədə məlumat verib, Azərbaycanın xarici investisiyalar üçün əlverişli və cəlbedici ölkə olduğunu vurğulayıb. Yusif Abdullayev Pakistan və Azərbaycan arasında iqtisadi əlaqələrin daha da genişləndirilməsi üçün hər iki ölkənin böyük potensiala malik olduğunu qeyd edərək iş adamlarını fəal əməkdaşlığa dəvət edib.
Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu bildirən Pəncab vilayətinin Sənaye və Ticarət Palatasının prezidenti Ali Ansar Ghumman Azərbaycan-Pakistan münasibətlərinin uğurla inkişaf etdiyini, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın bundan sonra da genişlənəcəyinə əminliyini vurğulayıb, Pakistanın iqtisadiyyatına və biznes imkanlarına dair məlumat verib.

In Baku Business Center was held a meeting with Pakistani business owners. At the meeting held with support of Ministry of Economy and organization of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) participated about 40 business owners from both sides dealing with the spheres of industry, agriculture, textile and etc.
At the event acting as the Head of AZPROMO Yusif Abdullayev informed about economic achievements of Azerbaijan due to successful social-economic politics and noted that Azerbaijan is a favorable and attractive country for foreign investments as well. Yusif Abdullayev emphasized that both countries have a great potential for further enhancement of economic relationships between Pakistan and Azerbaijan and invited business owners to close colloboration.
The President of Industry and Trade Chamber of Punjab province Ali Ansar Ghumman expressed his satisfaction from the visit to Azerbaijan and noted that Azerbaijan-Pakistan relationships develop successfully and marked his confidence in further improvement of mutually profitable corporation, informed about economy and business prospects of Pakistan as well.