Bakı Biznes Mərkəzində Pakistan iş adamları ilə görüş keçirilib.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə hər iki tərəfdən sənaye, kənd təsərrüfatı, tekstil və s. sahələrdə fəaliyyət göstərən 40-a yaxın iş adamı iştirak edib.
Tədbirdə AZPROMO-nun rəhbəri vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev Azərbaycanda uğurla həyata keçirilən sosial-iqtisadi siyasət nəticəsində ölkəmizin qazandığı iqtisadi uğurlar barədə məlumat verib, Azərbaycanın xarici investisiyalar üçün əlverişli və cəlbedici ölkə olduğunu vurğulayıb. Yusif Abdullayev Pakistan və Azərbaycan arasında iqtisadi əlaqələrin daha da genişləndirilməsi üçün hər iki ölkənin böyük potensiala malik olduğunu qeyd edərək iş adamlarını fəal əməkdaşlığa dəvət edib.
Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu bildirən Pəncab vilayətinin Sənaye və Ticarət Palatasının prezidenti Ali Ansar Ghumman Azərbaycan-Pakistan münasibətlərinin uğurla inkişaf etdiyini, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın bundan sonra da genişlənəcəyinə əminliyini vurğulayıb, Pakistanın iqtisadiyyatına və biznes imkanlarına dair məlumat verib.

В Бакинском Бизнес Центре состоялась встреча с Пакистанскими предпринимателями. На встрече, проведенной при поддержке Министерства Экономики и организации Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) приняли участие около 40 предпринимателей с обеих сторон, специализирующихся в сферах промышленности, сельского хозяйства, текстиля и т.д.
На мероприятии исполняющий обязанности главы AZPROMO Юсиф Абдуллаев представил информацию об экономических достижениях нашей страны в результате успешной социально-экономической политики и отметил, что Азербайджан является благоприятной и привлекательной страной для зарубежных инвестиций. Юсиф Абдуллаев подчеркнул огромный потенциал обеих стран для дальнейшего расширения экономических связей между Пакистаном и Азербайджаном и пригласил предпринимателей к активному сотрудничеству.
Президент Палаты Промышленности и Торговли Пенджабской области Али Ансар Гумман выразил удовлетворение от визита в Азербайджан и отметил, что Азербайджано-Пакистанские отношения успешно развиваются и подчеркнул уверенность, что взаимовыгодное сотрудничество будет расширяться и дальше, а также представил информацию об экономики и бизнес перспективах Пакистана.