İxrac-idxal məhsullarının sərgisinə dair təqdimat keçirilmişdir
İyulun 4-də Bakı Biznes Mərkəzində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Çin Xalq Respublikasının Quanjao şəhərində keçiriləcək 114-cü ixrac-idxal məhsullarının sərgisinə dair təqdimat keçirilmişdir. Tədbirdə Azərbaycan iqtisadiyyatının müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən şirkətlərin nümayəndələri iştirak etmişdir.
Tədbirdən əvvəl ixrac-idxal məhsullarının sərgisinə dair videoçarx nümayiş etdirilmişdir.
AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov Azərbaycan mənşəli məhsulların tanıdılması, sahibkarların xarici əlaqələrinin genişləndirilməsində iş adamlarının beynəlxalq sərgilərdə iştirakının əhəmiyyətini vurğulamış, AZPROMO tərəfindən bu istiqamətdə görülən işlər barədə danışmış, milli şirkətlərin beynəlxalq sərgilərdə iştirakına bundan sonra da dəstək veriləcəyini bildirmişdir.
Çinin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Hong Jiuyin Azərbaycanla Çin arasında əlaqələrin yüksək səviyyədə olduğunu bildirmiş, əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi üçün iş adamlarını potensial imkanlardan faydalanmağa dəvət etmişdir. Biznes forum, işgüzar görüş və sərgilərin keçirilməsində Çinin böyük təcrübəyə malik olduğunu bildirən səfir Hong Jiuyin azərbaycanlı iş adamlarının Quanjao şəhərində keçiriləcək 114-cü ixrac-idxal məhsullarının sərgisində iştirakının hər iki ölkə sahibkarları üçün əhəmiyyətli olacağını vurğulamışdır.
Çinin Xarici Ticarət Mərkəzinin prezidenti Vanq Runşenq tədbir iştirakçılarına bu ilin oktyabrında Çinin Quanjao şəhərində keçiriləcək sərgi haqqında ətraflı məlumat vermiş, sərgidə iştirak etmək istəyən şirkətlər üçün tələb olunan şərtlər, qeydiyyat qaydaları və iştirakçılar üçün zəruri prosedurları diqqətə çatdırmış, sahibkarları maraqlandıran sualları cavablandırmışdır.

Presentation on "China import and export fair" held
On July 4, the presentation on the 114th China Import and Export Fair to be held in Guangzhou city of China was organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation at Baku Business Center. The event was attended by representatives of companies operating in various sectors of the economy of Azerbaijan.
Prior to the event, the video on export and import fair was display.
The head of AZPROMO Rufat Mammadov highlighted the promotion of the Azerbaijani products and the importance of participation of businessmen in international exhibitions in expansion of the foreign relations. Furthermore, Rufat Mammadov spoke about the work done in this direction by AZPROMO and noted that AZPROMO would support the participation of national companies in the international exhibitions in the future.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of China in Azerbaijan Hong Jiuyin accentuated high level of the relations between Azerbaijan and China and invited businessmen to take advantage of potential opportunities for further expansion of cooperation. The Ambassador Hong Jiuyin pointed out a great experience of China in organization of business forums, meetings and exhibitions, as well as highlighted the significance of the Azerbaijani businessmen' participation in the 114th China Import and Export Fair to be held in Guangzhou city of China for the entrepreneurs of the two countries.
The president of China Foreign Trade Centre Wang Runsheng gave detailed information on the exhibition, the required conditions for participation in the exhibition, registration rules and necessary procedures for the participants, as well as answered the businessmen' questions.