Sentyabrın 30-da Bakı Biznes Mərkəzində Azərbaycanda İxrac və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurasının ilk iclası keçirilib. İclasda kənd təsərrüfatı və qida sənayesi, tikinti, maliyyə və iqtisadiyyatın digər sahələrində fəaliyyət göstərən 50-ə yaxın aparıcı şirkətlərin nümayəndələri iştirak edib.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahil Babayev Azərbaycan və Rusiya arasında əlaqələrin müxtəlif sahələrdə, o cümlədən iqtisadi sahədə uğurla davam etdiyini diqqətə çatdırıb. Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurasının əhəmiyyətindən danışan nazir müavini İşgüzar Şuranın iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsində rolunu vurğulayıb, Şuranın qarşıda duran vəzifələrin öhdəsindən uğurla gələcəyinə əminliyini bildirib, Azərbaycan şirkətlərini Şuranın imkanlarından yararlanmaqla rusiyalı həmkarları ilə əməkdaşlığı genişləndirməyə çağırıb.
Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurasının sədri İsgəndər Xəlilov Şuranın əsas fəaliyyət istiqamətlərini diqqətə çatdırıb, iki ölkə arasında investisiya fəallığının artırılması, əməkdaşlıq imkanlarının daha da genişləndirilməsi baxımından Şura qarşısında duran vəzifələrdən danışıb, sahibkarları Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurası ilə fəal əməkdaşlığa dəvət edib.
AZPROMO-nun vitse-prezidenti Yusif Abdullayev, "Atəşgah Həyat Sığorta" şirkətinin direktorlar şurasının sədri İntiqam Hüseynov biznes dairələri arasında əlaqələrin inkişafı məqsədilə həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat veriblər.

On 30 September, supported by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO), first session of Azerbaijan-Russian Business Council was held in Baku Business Centre. Representatives of up to 50 leading companies operating in agriculture and food industry, construction, finance and other sectors attended the session.
Deputy Minister of Economy Sahil Babayev drew attention to economic relations between Azerbaijan and Russia, mentioning the importance of the Council in expanding the links among business circles and followed to express his belief in the Council’s undertakings.
The Chairman of the Council Isgandar Khalilov talked about the designation and responsibilities of this body in improving business and investment climate between these two countries and called the businessmen to cooperate more closely.
Then, the vice-president of AZPROMO Yusif Abdullayev and Chairman of the Council of Directors of “Atashgah Hayat Sigorta” briefed about the projects that are being implemented that serve the betterment of networking and cooperation.