Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu Caspian Energy Club-ın təşkil etdiyi beşinci “Brand Award Azerbaijan” milli mükafatının rəsmi tərəfdaşı qismində çıxış edəcək. Caspian Energy Club-ın sədri və baş icraçı direktoru Telman Əliyev qeyd edib ki, “Brand Award Azerbaijan” müsabiqəsinin əsas məqsədi yerli brendlərin tanınmasına, kiçik və orta biznesə bu istiqamətdə dəstək verməkdir. O, həmçinin bildirib ki, “Brand Award” və “Brand Award Azerbaijan” ticarət nişanları dünyanın 50 ölkəsində Caspian Energy Club-a məxsusdur.
Telman Əliyev: ” AZPROMO beynəlxalq sərgi və forumlarda iştirak edərək Azərbaycan brendlərinin tanıtımına xüsusi diqqət ayırır. Caspian Energy Club və AZPROMO arasında sıx əməkdaşlıq mövcuddur. Caspian Energy Club üzvləri AZPROMO-nun fəaliyyətindən çox razıdır və bu əməkdaşlığa görə quruma təşəkkürümüzü bildiririk.” – deyə vurğulayıb.
Qeyd edək ki, “Brand Award Azerbaijan” milli müsabiqəsində Azərbaycanın yerli korporativ, xidməti və məhsul brendləri arasında 2021-ci ilin ən tanınan 50 brendi seçilərək mükafatlandırılacaq. Səsvermə 26 aprel – 23 may tarixində “www.brandaward.az” saytında keçiriləcək. Mükafatın təqdimetmə mərasimi isə onlayn formatda 1 iyun tarixində baş tutacaqdır.
“Brand Award Azerbaijan” milli müsabiqəsində qalib gələn 50 brend, həmçinin, dünyanın müxtəlif ölkələrində təşkil olunan milli və regional “Brand Award” müsabiqələrin qalibləri 2021-ci ilin sonunda yekun “Brand Award International” müsabiqəsində iştirak etmək imkanı əldə edəcəklər.

Фонд поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане выступит официальным партнером пятой национальной премии «Brand Award Azerbaijan», организованной Caspian Energy Club. Председатель и главный исполнительный директор Caspian Energy Club Тельман Алиев отметил, что основной целью конкурса «Brand Award Azerbaijan» является признание местных брендов и поддержка малого и среднего бизнеса в этом направлении. Он также отметил, что торговые марки «Brand Award» и «Brand Award Azerbaijan» принадлежат Caspian Energy Club в 50 странах мира.
«AZPROMO уделяет особое внимание продвижению азербайджанских брендов, участвуя в международных выставках и форумах. Между Caspian Energy Club и AZPROMO существует тесное сотрудничество. Члены Caspian Energy Club очень довольны деятельностью AZPROMO, и мы выражаем фонду благодарность за это сотрудничество», - подчеркнул Тельман Алиев.
Отметим, что на национальном конкурсе «Brand Award Azerbaijan» среди местных корпоративных, сервисных и продуктовых брендов Азербайджана будут выбраны 50 самых узнаваемых брендов 2021 года. Голосование будет проходить на веб-сайте www.brandaward.az с 26 апреля по 23 мая. Церемония вручения премии состоится в онлайн-формате 1 июня.
50 брендов, победивших в национальном конкурсе «Brand Award Azerbaijan», а также победители национальных и региональных конкурсов «Brand Award» в различных странах мира получили возможность принять участие в итоговом конкурсе «Brand Award International» в конце 2021 года.