Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu Caspian Energy Club-ın təşkil etdiyi beşinci “Brand Award Azerbaijan” milli mükafatının rəsmi tərəfdaşı qismində çıxış edəcək. Caspian Energy Club-ın sədri və baş icraçı direktoru Telman Əliyev qeyd edib ki, “Brand Award Azerbaijan” müsabiqəsinin əsas məqsədi yerli brendlərin tanınmasına, kiçik və orta biznesə bu istiqamətdə dəstək verməkdir. O, həmçinin bildirib ki, “Brand Award” və “Brand Award Azerbaijan” ticarət nişanları dünyanın 50 ölkəsində Caspian Energy Club-a məxsusdur.
Telman Əliyev: ” AZPROMO beynəlxalq sərgi və forumlarda iştirak edərək Azərbaycan brendlərinin tanıtımına xüsusi diqqət ayırır. Caspian Energy Club və AZPROMO arasında sıx əməkdaşlıq mövcuddur. Caspian Energy Club üzvləri AZPROMO-nun fəaliyyətindən çox razıdır və bu əməkdaşlığa görə quruma təşəkkürümüzü bildiririk.” – deyə vurğulayıb.
Qeyd edək ki, “Brand Award Azerbaijan” milli müsabiqəsində Azərbaycanın yerli korporativ, xidməti və məhsul brendləri arasında 2021-ci ilin ən tanınan 50 brendi seçilərək mükafatlandırılacaq. Səsvermə 26 aprel – 23 may tarixində “www.brandaward.az” saytında keçiriləcək. Mükafatın təqdimetmə mərasimi isə onlayn formatda 1 iyun tarixində baş tutacaqdır.
“Brand Award Azerbaijan” milli müsabiqəsində qalib gələn 50 brend, həmçinin, dünyanın müxtəlif ölkələrində təşkil olunan milli və regional “Brand Award” müsabiqələrin qalibləri 2021-ci ilin sonunda yekun “Brand Award International” müsabiqəsində iştirak etmək imkanı əldə edəcəklər.

Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation will become an official partner of the fifth national Brand Award Azerbaijan organized by the Caspian Energy Club. Telman Aliyev, Chairman and Chief Executive Officer of Caspian Energy Club, noted that the main goal of Brand Award Azerbaijan is to support the visibility of local brands along with small and medium businesses in this field. He also said that the trademarks 'Brand Award' and 'Brand Award Azerbaijan' belong to the Caspian Energy Club in 50 countries of the world.
Telman Aliyev: "AZPROMO pays special attention to the promotion of Azerbaijani brands by participating in international exhibitions and forums. Caspian Energy Club and AZPROMO enjoy close cooperation. Caspian Energy Club members are very pleased with the activity of AZPROMO and we thank the organization for this cooperation,” he stressed.
It should be noted that the top 50 most famous local corporate, service, and/or product brands of Azerbaijan will be selected and awarded during the national contest Brand Award Azerbaijan in 2021. Voting will take place from April 26 to May 23 on www.brandaward.az. The online awards ceremony will take place on June 1.
50 brands that won the national Brand Award Azerbaijan, including winners of national and regional Brand Awards competitions held in different countries around the world, will have the opportunity to participate in the final international Brand Award competition in late 2021.