Onlayn formatda keçirilən beşinci “Brand Award Azerbaijan” milli müsabiqəsinin qalibləri açıqlanıb.
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən milli müsabiqədə ölkənin 2021-ci ildə ən tanınan 50 brendi seçilərək mükafatlandırılıb.
“Caspian Energy Club”un baş icraçı direktoru Telman Əliyev bildirib ki, “Brand Award Azerbaijan” milli müsabiqəsində qalib gələn 50 brend, həmçinin dünyanın müxtəlif ölkələrində təşkil olunan milli və regional “Brand Award” müsabiqələrin qalibləri 2021-ci ilin sonunda yekun “Brand Award International” müsabiqəsində iştirak etmək imkanı əldə ediblər.
Tədbirdə çıxış edən AZPROMO-nun İxracın təşviqi departamentinin direktoru Fuad Cəfərov “Caspian Energy Club”a yerli brendlərin tanınması, kiçik və orta biznesə bu sahədə dəstək verilməsi istiqamətində görülən işlər üçün təşəkkürünü bildirib, hər iki qurum arasında əməkdaşlığın daha da genişlənəcəyini vurğulayıb.
Sonda qalib şirkətlərin nümayəndələri çıxış edərək “Caspian Energy Club” komandasına belə layihələr üçün minnətdarlıq edib, bu ilin sonunda keçiriləcək “Brand Award International” müsabiqəsində iştirakçılara uğurlar arzulayıblar.

The winners of the fifth Brand Award Azerbaijan national online competition were announced.
Held by the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) in the framework of an official partnership with the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA), the national contest identified and awarded the 50 most popular brands of the country in 2021.
Telman Aliyev, CEO of Caspian Energy Club, said that 50 brands that won the Brand Award Azerbaijan national competition and the winners of the National and regional Brand Award competitions held in different countries of the world have the opportunity to participate in the brand Award International competition that will take place in late 2021.
Speaking at the event, Fuad Jafarov, Director of Azpromo's export promotion department, thanked Caspian Energy Club for the efforts to recognize local brands and support small and medium-sized businesses in this area and stressed the further expansion of cooperation between the two organizations.
The representatives of the foregoing winning companies thanked the Caspian Energy Club for such projects and wished success to the participants of the Brand Award International competition to be held at the end of this year.