Onlayn formatda keçirilən beşinci “Brand Award Azerbaijan” milli müsabiqəsinin qalibləri açıqlanıb.
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən milli müsabiqədə ölkənin 2021-ci ildə ən tanınan 50 brendi seçilərək mükafatlandırılıb.
“Caspian Energy Club”un baş icraçı direktoru Telman Əliyev bildirib ki, “Brand Award Azerbaijan” milli müsabiqəsində qalib gələn 50 brend, həmçinin dünyanın müxtəlif ölkələrində təşkil olunan milli və regional “Brand Award” müsabiqələrin qalibləri 2021-ci ilin sonunda yekun “Brand Award International” müsabiqəsində iştirak etmək imkanı əldə ediblər.
Tədbirdə çıxış edən AZPROMO-nun İxracın təşviqi departamentinin direktoru Fuad Cəfərov “Caspian Energy Club”a yerli brendlərin tanınması, kiçik və orta biznesə bu sahədə dəstək verilməsi istiqamətində görülən işlər üçün təşəkkürünü bildirib, hər iki qurum arasında əməkdaşlığın daha da genişlənəcəyini vurğulayıb.
Sonda qalib şirkətlərin nümayəndələri çıxış edərək “Caspian Energy Club” komandasına belə layihələr üçün minnətdarlıq edib, bu ilin sonunda keçiriləcək “Brand Award International” müsabiqəsində iştirakçılara uğurlar arzulayıblar.

Объявлены победители пятого национального конкурса «Brand Award Azerbaijan», проведенного в онлайн-формате.
На национальном конкурсе, проведенном в Азербайджане при официальном партнерстве Фонда поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) и Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (COBIA), были выбраны 50 самых узнаваемых брендов страны в 2021 году.
Генеральный директор Caspian Energy Club Тельман Алиев сообщил, что 50 брендов, победивших в национальном конкурсе «Brand Award Azerbaijan», а также победители национальных и региональных конкурсов «Brand Award» в различных странах мира, получили возможность принять участие в итоговом конкурсе «Brand Award International» в конце 2021 года.
Выступая на мероприятии, директор департамента по продвижению экспорта AZPROMO Фуад Джафаров поблагодарил Caspian Energy Club за признание местных брендов, поддержку малого и среднего бизнеса в этой области и подчеркнул, что сотрудничество между двумя организациями будет расширяться.
В заключении представители компаний-победителей поблагодарили команду Caspian Energy Club за такие проекты и пожелали успехов участникам конкурса «Brand Award International», который пройдет в конце этого года.