İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO İnvestisiya Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) təşkilatçılığı ilə Cenevrədə keçirilən 26-cı Dünya İnvestisiya Konfransında (World Investment Conference – WIC) təmsil olunub.
Tədbirdə dünyanın bir çox ölkələrindən dövlət rəsmiləri, investisiya təşviqi agentliklərinin nümayəndələri, özəl sektor təmsilçiləri və investisiya sahəsində fəaliyyət göstərən mütəxəssislər iştirak ediblər. Konfrans çərçivəsində müxtəlif ölkələrin investisiya təşviqi agentliklərinin nümayəndələri arasında investisiya imkanlarının genişləndirilməsi, yeni texnologiya və trendlərin tətbiqinə dair müzakirələr aparılıb.
AZPROMO-nun müşaviri Zöhrab Qədirov konfrans çərçivəsində keçirilən WAIPA-nın Baş Assambleyasının iclasında, panel təqdimatlarında, investisiyaların təşviqi agentliklərinin (IPA) toplantısında iştirak edib, İslam İnkişaf Bankı (IDB), "Kazakh Invest" və "Invest Qatar" kimi təşkilatlarının nümayəndələri ilə ikitərəfli görüşlər keçirib. Görüşlərdə ölkəmizin əlverişli investisiya mühiti barədə məlumat verilib, qurumlar arasında əməkdaşlıq perspektivləri, birbaşa xarici investisiyaların cəlb olunması kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, AZPROMO 2010-cu ildən WAIPA-nın üzvüdür və hazırda Mərkəzi Asiya üzrə bölgə direktoru statusuna malikdir.

AZPROMO took part in the World Investment Conference
The Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO participated in the 26th World Investment Conference (WIC) organized by the World Association of Investment Promotion Agencies (WAIPA) in Geneva.
The event was attended by state officials from many countries, representatives of investment promotion agencies, private sector representatives, and specialists working in the field of investments. The conference included discussions among representatives of different countries’ investment promotion agencies on the expansion of investment opportunities, application of new Technologies, and trends.
AZPROMO Advisor Zohrab Gadirov took part in the WAIPA General Assembly meeting, panel presentations, and a meeting of investment promotion agencies (IPA) as well as held bilateral meetings with representatives of organizations such as the Islamic Development Bank (IDB), Kazakh Invest, and Invest Qatar. During the meetings, the participants were provided with information on the favorable investment climate in our country and exchanged views on such issues as prospects of cooperation between institutions and the attraction of foreign direct investments.
As a member of WAIPA since 2010, AZPROMO currently holds the status of Regional Director for Central Asia.