İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO İnvestisiya Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) təşkilatçılığı ilə Cenevrədə keçirilən 26-cı Dünya İnvestisiya Konfransında (World Investment Conference – WIC) təmsil olunub.
Tədbirdə dünyanın bir çox ölkələrindən dövlət rəsmiləri, investisiya təşviqi agentliklərinin nümayəndələri, özəl sektor təmsilçiləri və investisiya sahəsində fəaliyyət göstərən mütəxəssislər iştirak ediblər. Konfrans çərçivəsində müxtəlif ölkələrin investisiya təşviqi agentliklərinin nümayəndələri arasında investisiya imkanlarının genişləndirilməsi, yeni texnologiya və trendlərin tətbiqinə dair müzakirələr aparılıb.
AZPROMO-nun müşaviri Zöhrab Qədirov konfrans çərçivəsində keçirilən WAIPA-nın Baş Assambleyasının iclasında, panel təqdimatlarında, investisiyaların təşviqi agentliklərinin (IPA) toplantısında iştirak edib, İslam İnkişaf Bankı (IDB), "Kazakh Invest" və "Invest Qatar" kimi təşkilatlarının nümayəndələri ilə ikitərəfli görüşlər keçirib. Görüşlərdə ölkəmizin əlverişli investisiya mühiti barədə məlumat verilib, qurumlar arasında əməkdaşlıq perspektivləri, birbaşa xarici investisiyaların cəlb olunması kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, AZPROMO 2010-cu ildən WAIPA-nın üzvüdür və hazırda Mərkəzi Asiya üzrə bölgə direktoru statusuna malikdir.

AZPROMO приняло участие во Всемирной инвестиционной конференции
Агентство поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO приняло участие в 26-й Всемирной инвестиционной конференции (World Investment Conference – WIC), организованной Всемирной ассоциацией инвестиционных агентств по продвижению инвестиций (WAIPA) в Женеве.
В мероприятии приняли участие государственные деятели многих стран мира, представители агентств по продвижению инвестиций, представители частного сектора и специалисты, работающие в сфере инвестиций. В рамках конференции состоялись дискуссии с участием представителей агентств поощрения инвестиций из разных стран по вопросам расширения инвестиционных возможностей, применения новых технологий и трендов.
Советник AZPROMO Зохраб Гадиров принял участие в состоявшихся в рамках конференции заседании Генеральной ассамблеи WAIPA, панельных презентациях, встрече агентств по продвижению инвестиций (IPA), а также провел двусторонние встречи с представителями таких организаций, как Исламский банк развития (IDB), «Kazakh Invest» и «Invest Qatar». В ходе встреч была предоставлена ​​информация о благоприятном инвестиционном климате в нашей стране и состоялся обмен мнениями по таким вопросам, как перспективы сотрудничества между учреждениями и привлечение прямых иностранных инвестиций.
Отметим, что AZPROMO является членом WAIPA с 2010 года и, в данный момент, обладает статусом регионального директора по Центральной Азии.