28-30 mart və 12-14 aprel tarixlərində Özbəkistanın Daşkənd şəhərində 22-ci Beynəlxalq “Qida məhsulları, inqrediyentlər və istehsalat texnologiyaları – UzFood 2023” və 19-cu Beynəlxalq “İstehsalat texnologiyaları. Ağac emalı. Mebel və komponentlər – MebelExpo Uzbekistan 2023” sərgiləri keçiriləcək. Azərbaycan sahibkarları sözügedən sərgilərdə iştirak etməyə dəvət olunur.
“UzFood 2023”
Özbəkistanın ən böyük ərzaq sərgisi olan “UzFood” işgüzar görüşlər və birbaşa danışıqlar üçün effektiv platforma rolu oynayır. Builki tədbirdə Belarus, Bolqarıstan, Almaniya, İran, İtaliya, Qazaxıstan, Çin, Koreya Respublikası, Latviya, Litva, Malayziya, BƏƏ, Pakistan, Polşa, Rusiya, Türkiyə, Özbəkistan, Fransa, Şri-Lanka və s. ölkələrdən 180-dən çox şirkət iştirak edəcək. Sərginin bölmələrinə ət və quşçuluq, süd məhsulları, qənnadı məmulatlar, içkilər, qida inqrediyentləri, qida sənayesi avadanlıqları, qablaşdırma materialları və avadanlıqları daxildir.
“MebelExpo Uzbekistan 2023”
Mebel sənayesi çərçivəsində keçirilən əsas tədbirlərdən biri olan “MebelExpo Uzbekistan”da ənənəvi olaraq mebel istehsalçıları, habelə mebel avadanlıqları, komponentləri, mebelin istehsalında istifadə olunan kimyəvi maddələrin, aksesuarların tədarükçüləri iştirak edir. Builki sərgidə Avstriya, Almaniya, İran, İtaliya, Qazaxıstan, Çin, Qırğızıstan, Pakistan, Polşa, Rusiya, Türkiyə, Özbəkistan, İsveçrə, İsveç daxil olmaqla dünyanın 17 ölkəsindən 200 şirkətin iştirakı təsdiq olunub.
“UzFood 2023” və “MebelExpo Uzbekistan 2023” sərgilərində iştirak etmək istəyən sahibkarlar aşağıdakı elektron poçt və ya əlaqə nömrəsi vasitəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər:

Entrepreneurs invited to international exhibitions to be held in Uzbekistan
The 22nd International exhibition 'Foodstuffs, ingredients, and production technologies - UzFood 2023' and the 19th International exhibition 'Production Technologies. Woodworking. Furniture and components - MebelExpo Uzbekistan 2023 will take place on March 28-30 and April 12-14, 2023.
UzFood 2023
Uzbekistan's largest food exhibition 'UzFood' serves as an effective platform for business meetings and direct negotiations. This year, over 180 companies from Belarus, Bulgaria, France, Germany, Iran, Italy, Kazakhstan, China, the Republic of Korea, Latvia, Lithuania, Malaysia, Pakistan, Poland, Russia, Turkey, Uzbekistan, Sri Lanka, UAE, etc. will participate in the event. The exhibition will include such sections as meat and poultry, dairy products, confectionery, beverages, food ingredients, food processing equipment, packaging materials, and equipment.
MebelExpo Uzbekistan 2023
Furniture manufacturers and suppliers of furniture equipment, components, chemicals, and accessories used in furniture production traditionally take part in MebelExpo Uzbekistan, which is one of the main events held in the furniture industry. This year, 200 companies from 17 countries, including Austria, Germany, Iran, Italy, Kazakhstan, China, Kyrgyzstan, Pakistan, Poland, Russia, Switzerland, Turkey, Uzbekistan, Sweden, and Switzerland have confirmed their participation in the exhibition.
Entrepreneurs wishing to participate in the 'UzFood 2023' and 'MebelExpo Uzbekistan 2023' exhibitions can apply by the following email address or contact phone number: