28-30 mart və 12-14 aprel tarixlərində Özbəkistanın Daşkənd şəhərində 22-ci Beynəlxalq “Qida məhsulları, inqrediyentlər və istehsalat texnologiyaları – UzFood 2023” və 19-cu Beynəlxalq “İstehsalat texnologiyaları. Ağac emalı. Mebel və komponentlər – MebelExpo Uzbekistan 2023” sərgiləri keçiriləcək. Azərbaycan sahibkarları sözügedən sərgilərdə iştirak etməyə dəvət olunur.
“UzFood 2023”
Özbəkistanın ən böyük ərzaq sərgisi olan “UzFood” işgüzar görüşlər və birbaşa danışıqlar üçün effektiv platforma rolu oynayır. Builki tədbirdə Belarus, Bolqarıstan, Almaniya, İran, İtaliya, Qazaxıstan, Çin, Koreya Respublikası, Latviya, Litva, Malayziya, BƏƏ, Pakistan, Polşa, Rusiya, Türkiyə, Özbəkistan, Fransa, Şri-Lanka və s. ölkələrdən 180-dən çox şirkət iştirak edəcək. Sərginin bölmələrinə ət və quşçuluq, süd məhsulları, qənnadı məmulatlar, içkilər, qida inqrediyentləri, qida sənayesi avadanlıqları, qablaşdırma materialları və avadanlıqları daxildir.
“MebelExpo Uzbekistan 2023”
Mebel sənayesi çərçivəsində keçirilən əsas tədbirlərdən biri olan “MebelExpo Uzbekistan”da ənənəvi olaraq mebel istehsalçıları, habelə mebel avadanlıqları, komponentləri, mebelin istehsalında istifadə olunan kimyəvi maddələrin, aksesuarların tədarükçüləri iştirak edir. Builki sərgidə Avstriya, Almaniya, İran, İtaliya, Qazaxıstan, Çin, Qırğızıstan, Pakistan, Polşa, Rusiya, Türkiyə, Özbəkistan, İsveçrə, İsveç daxil olmaqla dünyanın 17 ölkəsindən 200 şirkətin iştirakı təsdiq olunub.
“UzFood 2023” və “MebelExpo Uzbekistan 2023” sərgilərində iştirak etmək istəyən sahibkarlar aşağıdakı elektron poçt və ya əlaqə nömrəsi vasitəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər:

Предприниматели приглашаются на международные выставки в Узбекистане
28-30 марта и 12-14 апреля 2023 года состоятся 22-я Международная выставка «Продукты питания, ингредиенты и технологии производства – UzFood 2023» и 19-я Международная выставка «Технологии производства. Деревообработка. Мебель и комплектующие – MebelExpo Uzbekistan 2023». Азербайджанские предприниматели приглашаются к участию в указанных выставках.
«UzFood 2023»
Крупнейшая продовольственная выставка Узбекистана «UzFood» служит эффективной площадкой для деловых встреч и прямых переговоров. В этом году в мероприятии примут участие более 180 компаний из Беларуси, Болгарии, Германии, Ирана, Италии, Казахстана, Китая, Республики Корея, Латвии, Литвы, Малайзии, ОАЭ, Пакистана, Польши, России, Турции, Узбекистана, Франции, Шри-Ланки и т.д. Выставка включит в себя такие разделы, как мясо и птицу, молочные продукты, кондитерские изделия, напитки, пищевые ингредиенты, оборудование для пищевой промышленности, упаковочные материалы и оборудование.
«MebelExpo Uzbekistan 2023»
Производители мебели и поставщики мебельного оборудования, комплектующих, химических веществ и аксессуаров, используемых при производстве мебели, традиционно принимают участие в «MebelExpo Uzbekistan», которая является одним из главных мероприятий, проводимых в мебельной отрасли. В выставке этого года подтверждено участие 200 компаний из 17 стран мира, в том числе Австрии, Германии, Ирана, Италии, Казахстана, Китая, Кыргызстана, Пакистана, Польши, России, Турции, Узбекистана, Швейцарии, Швеции.
Предприниматели, желающие принять участие в выставках «UzFood 2023» и «MebelExpo Uzbekistan 2023», могут обращаться по следующему адресу электронной почты или контактному телефону: