AZPROMO antiböhran və arbitraj idarəçiliyi üzrə beynəlxalq tədbirdə iştirak edib
Tədbirdə müflisləşmə institutunun aktual problemləri, MDB ölkələrində arbitraj idarəçilərinin hüquqi statusu və dövlətlərarası əməkdaşlıq imkanları kimi məsələlər müzakirə olunub.
Sankt-Peterburq şəhərində “Paradnaya Assambleya” Beynəlxalq Antiböhran Konqresi keçirilib. İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun nümayəndəsi sözügedən tədbirdə iştirak edib.
İki gün davam edən konqresdə Azərbaycan, Belarus, Qazaxıstan, Rusiya və Tacikistanın dövlət orqanları, nazirliklər və müvafiq qurumların nümayəndələri iştirak ediblər. Tədbirdə iştirakçılar arasında antiböhran idarəetməsi sahəsində Rusiya və MDB ölkələrinin tendensiyalarını və qabaqcıl təcrübələrini ümumiləşdirmək üçün fikir mübadiləsi aparılıb.
Konqres çərçivəsində dövlət orqanları, ticarət və sənaye palataları, Anti-Böhran İdarəetmə Peşəkarlarının Milli İttifaqı, özünütənzimləmə təşkilatları, maliyyə şirkətləri və elektron ticarət platformalarının nümayəndələri və rəhbərləri, eləcə də hüquqşünaslar və arbitraj idarəçiləri çıxış ediblər. İştirakçılar müflisləşmə (iflas) və maliyyə sağlamlaşdırılması institutunun aktual problemlərini, MDB ölkələrində arbitraj idarəçilərinin hüquqi statusu və dövlətlərarası əməkdaşlıq imkanlarını, o cümlədən investisiya cəlbediciliyinin artırılması, mediasiya və digər məsələləri müzakirə ediblər.

AZPROMO participates in international event on crisis and arbitration management
The event focused on such issues as current problems of the insolvency (bankruptcy) institute, issues related to the legal status of an insolvency practitioner in the CIS countries, and opportunities for interstate cooperation.
The International Anti-Crisis Congress "Parade Assembly" was held in Saint-Petersburg. The event was attended by a representative of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO.
The two-day congress was attended by representatives of public authorities, ministries, and specialized agencies of the Republic of Azerbaijan, the Republic of Belarus, the Republic of Kazakhstan, the Russian Federation, and the Republic of Tajikistan. During the event, participants exchanged views to summarize trends and best practices of Russia and CIS countries in the field of crisis management.
The congress included speeches by representatives and heads of government authorities, the Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation, the National Association of Crisis Management Professionals, self-regulatory organizations of arbitration managers, financial companies, electronic trading platforms, lawyers, and arbitration managers. The participants discussed topical problems of the institute of insolvency (bankruptcy), issues related to the legal status of an arbitration manager in the CIS countries, and opportunities for interstate cooperation, including increasing investment attractiveness, mediation, and other issues.