Sahibkarlar İraqda keçiriləcək beynəlxalq sərgiyə dəvət olunur
1-10 noyabr tarixində Bağdad şəhərində 47-ci “Baghdad International Fair” sərgisi keçiriləcək. Azərbaycan sahibkarları sözügedən tədbirdə iştirak etməyə dəvət olunur.
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi İraq Respublikasının Bağdad şəhərində 2023-cü ilin 1-10 noyabr tarixində keçiriləcək 47-ci “Baghdad International Fair” sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida sənayesi
Şəkərdən hazırlanan qənnadı məmulatları (ağ şokolad daxil olmaqla), tərkibində kakao olmayan
Çörək, unlu qənnadı məmulatlar, pirojnalar, peçenye və digər çörək-bulka və unlu qənnadı məmulatlar, tərkibində kakao olan və ya olmayan; əczaçılıq məqsədləri üçün istifadəyə yararlı vafli plastinaları, boş kapsulalar, bağlama üçün vafli həbləri, düyü kağızı və analoji məhsullar
2001
Sirkə və ya sirkə turşusu əlavə etməklə konservləşdirilmiş tərəvəz, meyvə, qoz-fındıq və bitkilərin digər yeyilən hissələri
2002
Sirkə və ya sirkə turşusu əlavə edilmədən hazırlanmış və ya konservləşdirilmiş pomidorlar
2003
Göbələklər və yerdombalanı, sirkə və ya sirkə turşusu əlavə edilmədən hazırlanmış və ya konservləşdirilmiş
2004
Digər tərəvəzlər, sirkəsiz və ya sirkə turşusuz hazırlanmış və ya konservləşdirilmiş, dondurulmuş, 2006 mal mövqeyinin məhsullarından başqa
2005
Digər tərəvəzlər, hazırlanmış və ya konservləşdirilmiş, sirkəsiz və ya sirkə turşusuz, dondurulmamış, 2006 mal mövqeyinin məhsullarından başqa
200600
Tərəvəz, meyvələr, qoz-fındıq, meyvə qabıqları və bitkinin digər hissələri, şəkərin vasitəsilə konservləşdirilmiş (şəkər şirəsi ilə hopdurulmuş, minalanmış və ya şəkərli)
Cemlər, meyvə jelesi, marmeladlar, meyvə və ya qoz püresi, meyvə və ya qoz pastası, isti emal edilən məhsullar, o cümlədən şəkər və ya digər şirinləşdirici maddələr əlavə olunmaqla
Meyvələr, qoz-fındıq və bitkilərin yeyilən hissələri, başqa üsulla hazırlanan və ya konservləşdirilən, o cümlədən tərkibində şəkər və ya digər şirinləşdirici maddələr, yaxud spirt əlavələri olan və ya olmayan, başqa yerdə adı göstərilməyən və ya təsnif olunmayan
Qıcqırdılmamış və tərkibində spirt əlavəsi olmayan, şəkər və ya digər şirinləşdirici maddələr əlavə edilmiş və ya edilməmiş meyvə şirələri (üzüm şirəsi və kokos suyu da daxil olmaqla) və ya qoz-fındıq şirələri
220110
Mineral və qazlı sular
220210000
Sular, mineral və qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici, yaxud dad-aromatik maddələr əlavə edilən
240220
Tərkibində tütün olan siqaretlər
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında  16 oktyabr 2023-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 6 oktyabr 2023-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the 47-th "Baghdad International Fair", which will be held in Baghdad, Republic of Iraq, on November 1-10, 2023.
Areas of the exhibition: Food industry
Other prepared or preserved meat, meat offal |
Sugar confectionery (including white chocolate), not containing cocoa |
Bread, pastry, cakes, biscuits and other bakers' wares, whether or not containing cocoa; communion wafers, empty cachets of a kind suitable for pharmaceutical use, sealing wafers, rice paper and similar products |
2001 |
Vegetables, fruit, nuts and other edible parts of plants, prepared or preserved by vinegar or acetic acid |
2003 |
Mushrooms and truffles, prepared or preserved otherwise than by vinegar or acetic acid |
2004 |
Other vegetables prepared or preserved otherwise than by vinegar or acetic acid, frozen, other htan those of the Heading 2006 |
2005 |
Other vegetables prepared or preserved otherwise than by vinegar or acetic acid, not frozen, other than those of Heading 2006 |
200600 |
Vegetables, fruits, nuts, fruit –peel and other parts of plants, preserved by sugar, (drained, glace or crystallized) |
Jams, fruit jellies, marmalades, fruit or nut puree and fruit or nut pastes, being cooked preparations, whether or not containing added sugar or other sweetening matter |
Fruits, nuts and other edible parts of plants, otherwise prepared or preserved, whether or not containing added sugar or other sweetening matter or spirit, not elsewhere specified or included |
Fruit juices (including grape juice and coconut juice) or nut juices that are not fermented and do not contain alcohol, with or without the addition of sugar or other sweeteners |
220110 |
Matter or flavoured; ice and snow |
220210000 |
Waters, including mineral waters and aerated waters, containing added sugar, sweetening matter or flavoured |
240220 |
Cigarettes containing tobacco |
The competition will be held in AZPROMO on October 6, 2023 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until September 27, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.