Sahibkarlar "INNOPROM.Belarus" sərgisinə dəvət olunurlar
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi 2026-cı ilin 30 sentyabr – 2 oktyabr tarixlərində Belarus Respublikasının Minsk şəhərində keçiriləcək "INNOPROM” beynəlxalq sənaye sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): maşınqayırma və sənaye avadanlıqları, metallurgiya və materiallar, kimya sənayesi, istehsalın avtomatlaşdırılması, sənaye İT həlləri, robototexnika, sənaye komponentləri və sənaye xidmətləri sahələrini əhatə edir.
32 Aşılayıcı və ya rəngləyici ekstraktlar; tanninlər və onların törəmələri; rəngləyicilər, piqmentlər və digər rəngləyici maddələr; boyalar və laklar; şpatslar və digər mastiklər; poliqrafiya boyaları, mürəkkəblər, tuşlar
ayrı yerdə adı çəkilməyən və təsnif olunmayan plastmasdan inşaat detalları
4291
su yolları, dəniz və çay liman qurğularının tikintisi, damba və bəndlərin tikintisi, su dibinin dərinləşdirilməsi və digər sualtı işlər, sualtı tikinti işləri, idman-turist gəmiləri üçün dayanacaqların tikintisi
altlığı rezindən, plastmasdan, təbii dəri və ya dəri kompozisiyasından və üstü təbii dəridən olan ayaqqabılar
8421  sentrifuqalar, mərkəzdənqaçma quruducular daxil olmaqla; maye və qazların süzülməsi və ya təmizlənməsi üçün qurğular və avadanlıqlar
xüsusi təyinatlı motorlu nəqliyyat vasitələri, sərnişin və ya yük daşınması üçün istifadə olunanlardan başqa (məsələn, qəza-yük avtomobilləri, avtokranlar, yanğınsöndürən nəqliyyat vasitələri, avtobetonqarışdırıcılar, yolların təmizlənməsi üçün avtomobillər, çiləyici-yuyucu maşınlar, avtoemalatxanalar, rentgen qurğuları ilə olan avtomobillər)
8710000000  tanklar və başqa özüyeriyən zirehli döyüş maşınları, silahla və ya silahsız və onların hissələri
Mebel; yataq ləvazimatları, döşəklər, döşək əsasları, divan yastıqları və analoji doldurulma mebel ləvazimatları; başqa yerdə adı çəkilməyən və ya təsnif olunmayan lampalar və işıqlandırıcı avadanlıqlar; üzərində ad və ya ünvan yazılmış işıq tablo və lövhələri və analoji məmulatlar; yığma tikinti konstruksiyaları
Müsabiqə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası” əsasında 7 sentyabr 2026-cı il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 31 avqust 2026-cı il tarixinədək təqdim olunmalıdır: AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr., 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the “INNOPROM” international industrial exhibition, which will be held in Minsk, Belarus on September 30 – Oktober 2, 2026.
Areas of the exhibition: Covers machinery and industrial equipment, metallurgy and materials, the chemical industry, industrial automation, industrial IT solutions, robotics, industrial components, and industrial services.
Product code according to XIFMN |
2801 |
fluorine, chlorine, bromine, iodine |
3925 |
builders' ware of plastics, not elsewhere specified or included |
4291 |
construction of waterways, sea and river port facilities, construction of dams and embankments, dredging and other underwater works, underwater construction works, construction of marinas for recreational and tourist vessels |
6403 |
footwear with outer soles of rubber, plastics, leather or composition leather and uppers of leather |
69 |
ceramic products |
73 |
articles of iron or steel |
| 8421 | centrifuges, including centrifugal dryers; filtering or purifying machinery and apparatus, for liquids or gases; parts thereof |
85 |
electrical mashinery and equipment and parts thereof;sound recorders and reproducers, television image and sound recorders and reproducers and parts and accessories of such articles |
| 8710000000 | tanks and other armored fighting vehicles, motorized, whether or not fitted with weapons, and parts of such vehicles |
94 |
furniture; bedding, mattresses, mattress supports, cushions and similar stuffed furnishings; lamps and lighting fittings, not elsewhere specified or included; illuminated signs, illuminated nameplates and the like; prefabricated buildings |
The competition will be held in AZPROMO on August 17, 2026 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
- Production capacity of the exporter for the products to be showcased – 10 points
- Export potential of the products for the target market – 10 points
- Previous export experience of the entrepreneur (with indication of export volumes) – 5 points
- Minimum passing score: 20 (twenty) points
Documents should be submitted until August 10, 2026 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.