Böyük Britaniyanın Ticarət və İnvestisiya Departamentinin beynəlxalq ticarət müşaviri Mark Hiqinsin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdədir.
Səfər çərçivəsində oktyabrın 2-də İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Böyük Britaniya biznes forumu keçirilmişdir. Tədbirdə hər iki tərəfdən rəsmi şəxslərlə yanaşı, sənaye, təhsil, kommunikasiya, konsaltinq və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 60-dan çox iş adamı iştirak etmişdir.
AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov iştirakçılara Azərbaycan iqtisadiyyatı, ölkəmizin Böyük Britaniya ilə ticarət-iqtisadi əlaqələrinə dair məlumat vermişdir. Qeyd edilmişdir ki, ölkəmizdə uğurla həyata keçirilən sosial-iqtisadi siyasət nəticəsində davamlı iqtisadi inkişafa nail olunmuş, makroiqtisadi sabitlik təmin edilmiş, əlverişli biznes və investisiya mühiti yaradılmışdır. Azərbaycanın dayanıqlı iqtisadi inkişafı və artan maliyyə imkanları ölkəmizi xarici investora çevirmişdir.
Rüfət Məmmədov Böyük Britaniya iş adamlarını ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühitindən yararlanmağa, Azərbaycan sahibkarları ilə fəal əməkdaşlığa dəvət etmişdir.
Böyük Britaniyanın Ticarət və İnvestisiya Departamentinin beynəlxalq ticarət müşaviri Mark Hiqins Böyük Britaniya iqtisadiyyatı barədə məlumat vermiş, iş adamları arasında keçirilən görüşlərin və biznes forumların əhəmiyyətini qeyd etmiş, belə tədbirlərin davam etdirilməsinin iqtisadi əməkdaşlığın inkişafına, eləcə də iş adamları arasında yeni əlaqələrin qurulmasına töhfə verəcəyini bildirmişdir.
Biznes forumda AZPROMO-nun nümayəndəsi Azərbaycanın biznes mühiti və investisiya imkanlarına, britaniyalı iş adamları isə təmsil etdikləri şirkətlərin fəaliyyətinə dair təqdimatlarla çıxış etmişlər.

Within the framework of the visit of United Kingdom delegation to Baku, the Azerbaijan-United Kingdom business forum was held on October 2, organized by the Azerbaijani Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and supported by the Ministry of Economy and Industry. Along with officials from the both sides, more than 60 entrepreneurs working in the spheres of industry, education, IT, consulting and other sectors have participated in the forum.
The President of AZPROMO Rufat Mammadov in his speech provided information regarding the Azerbaijani economy, as well as trade and economic relations with UK. He emphasized that, thanks to social and economic policies successfully implemented in our country, sustainable and resilient economic development has been achieved, macroeconomic stability secured, favourable business and investment climate  created. Resulting from this, the interest of foreign businessmen in our country is growing and the volume of investments put in Azerbaijani economy is growing year by year. Sustainable economic development of Azerbaijan and growing opportunities of our businessmen have made our country an investor itself.
Mark Higgins, International Trade Advisor of United Kingdom’s Trade & Investment (UKTI) provided information on UK economy, underlined the important role played by bilateral meetings and business meetings in widening relations between businessmen, said that keeping on organizing such events in future would greatly contribute to the development of economic cooperation  as well as building new links.
At the business forum, the AZPROMO representative made a presentation about business climate and investment opportunities in Azerbaijan.
The business forum continued with bilateral meetings where businessmen of the two countries discussed fruitful opportunities for cooperation.