27-28 noyabr tarixlərində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində İnvestisiyaların Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) Baş Assambleyasının iclası və XXII Dünya İnvestisiya Konfransı keçirilib.
WAIPA-nın Konfransında Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) aktiv fəaliyyəti, təşkilatın inkişafına verdiyi töhfə nəzərə alınaraq İdarəetmə Komitəsinin qərarı ilə AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov növbəti (3-cü) dəfə WAIPA-nın vitse-prezidenti seçilib.
Qeyd edək ki, WAIPA 1995-ci ildə Cenevrədə yaradılıb və 130 ölkədən 170 üzvü var. WAIPA-nın başlıca məqsədi investisiyaların təşviqi üzrə agentliklər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, investisiyaların cəlb edilməsi sahəsində informasiya mübadiləsi və üzv təşkilatlara investisiyalar üzrə strategiyanın formalaşmasında dəstək göstərilməsidir.

27-28 ноября в городе Дубай Объединенных Арабских Эмиратов, состоялось заседание Генеральной Ассамблеи Всемирной ассоциации инвестиционных (WAIPA) и прошла XXII Всемирная инвестиционная конференция.
На конференции, как результат динамичной деятельности Фонда поощрения экспорта и инвестиций Азербайджана (AZPROMO) и его вклад в развитие организации, решением Комитета Правления глава AZPROMO Руфат Мамедов в очередной (3-ий) раз был избран вице-президентом WAIPA.
Следует отметить, что WAIPA была основана в 1995 году в Женеве и насчитывает 170 членов из 130 стран мира. Основной целью WAIPA является расширение сотрудничества между агентствами по поощрению инвестиций, обмен информацией, связанной с привлечением инвестиций, а также поддержка организаций-членов в формировании инвестиционной стратегии.