İxrac missiyasımız Qazaxıstandadır
Məlumat verildiyi kimi, Azərbaycanın növbəti ixrac missiyası Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə təşkil edilib.
İxrac missiyasının ilk günü qida məhsullarının, inşaat və tikinti materiallarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən Azərbaycan şirkətlərinin təmsilçiləri Qazaxıstanın Almatı şəhərində aparıcı şirkətlərin nümayəndələri ilə görüşlər keçirilib.
Görüşlərdə qeyri-neft sektorunun inkişafı, ölkəmizin ixrac potensialı, ixracın stimullaşdırılması tədbirləri, rəqabətqabiliyyətli və keyfiyyətli yerli məhsullarımız barədə məlumat verilib, Azərbaycan və Qazaxıstan iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, Qazaxıstana ixrac imkanlarına dair müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, “Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə təşkil olunan ixrac missiyası 30 sentyabr-5 oktyabr tarixlərini əhatə edir. İxrac missiyasına 29 şirkətin nümyəndələri daxildir.

Наша экспортная миссия в Казахстане
Как сообщалось ранее, очередная экспортная миссия Азербайджана была организована в городах Алматы и Шимкент Республики Казахстан. В первый день миссии в Алматы прошла встреча представителей азербайджанских компаний, действующих в сферах пищевой промышленности, строительства и строительных материалах, с представителями ведущих компаний.
На встречах была дана информация о развитии ненефтяного сектора, экспортного потенциала нашей страны, мерах по стимулированию экспорта, конкурентоспособных и качественных местных продуктах, состоялись обсуждения по вопросам расширения связей между азербайджанскими и казахстанскими предпринимателями, экспортных возможностей Казахстана.
Отметим, что экспортная миссия, организованная в городах Алматы и Шимкент Республики Казахстан с целью продвижения бренда «Made in Azerbaijan» при поддержке Министерства экономики и организации Азербайджанского фонда поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO), охватывает период 30 сентября-5 октября. В экспортную миссию входят представители 29 компаний.