İxrac missiyasımız Qazaxıstandadır
Məlumat verildiyi kimi, Azərbaycanın növbəti ixrac missiyası Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə təşkil edilib.
İxrac missiyasının ilk günü qida məhsullarının, inşaat və tikinti materiallarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən Azərbaycan şirkətlərinin təmsilçiləri Qazaxıstanın Almatı şəhərində aparıcı şirkətlərin nümayəndələri ilə görüşlər keçirilib.
Görüşlərdə qeyri-neft sektorunun inkişafı, ölkəmizin ixrac potensialı, ixracın stimullaşdırılması tədbirləri, rəqabətqabiliyyətli və keyfiyyətli yerli məhsullarımız barədə məlumat verilib, Azərbaycan və Qazaxıstan iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, Qazaxıstana ixrac imkanlarına dair müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, “Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə təşkil olunan ixrac missiyası 30 sentyabr-5 oktyabr tarixlərini əhatə edir. İxrac missiyasına 29 şirkətin nümyəndələri daxildir.

As it was reported, the next export mission of Azerbaijan is organized for the cities Almaty and Shimkent of Kazakhstan. The meetings were hold between the representatives of Azerbaijan companies acting in the field of foodstuff, production of construction and building materials and the representatives of the leading companies at Almaty city of Kazakhstan in the first day of the export mission.
The information was given on development of non-oil sector, the international potential of our country, the events for the export stimulation, local competitive and qualitative products, and the expansion of relations between the businessmen of Azerbaijan and Kazakhstan, export opportunities to Kazakhstan have been discussed. Let’s note that, the export mission organized at Almaty and Shimkent cities of Kazakhstan organized by the Ministry of Economics and Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and with support of the Ministry of Economics covers the date 30 September – 05 October. The export mission includes the representatives of 29 companies.