Azərbaycan-Kanada işgüzar görüşü keçirilmişdir
Mayın 29-da Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) Bakıda səfərdə olan Kanadanın Alberta vilayətinin Kənd Təsərrüfatı və Regionların İnkişafı Nazirliyinin Ticarətin İnkişafı və Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin nümayəndəsi Grand Vintonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov Azərbaycanda uğurla həyata keçirilən sosial-iqtisadi siyasət nəticəsində ölkəmizin qazandığı iqtisadi uğurlar, əlverişli biznes və investisiya mühiti, ölkəmizin iştirakçısı olduğu irimiqyaslı regional layihələr və AZPROMO-nun fəaliyyəti barədə məlumat vermişdir.
Cənab Vinton ölkəsində Azərbaycan iqtisadiyyatına böyük maraq göstərildiyini, Azərbaycan-Kanada iqtisadi əməkdaşlığının genişləndirilməsi üçün hər iki ölkənin böyük potensiala malik olduğunu vurğulamışdır.
Görüş çərçivəsində Kanadanın kənd təsərrüfatı sahəsində, o cümlədən heyvandarlıq, kənd təsərrüfatı avadanlıqlarının istehsalı və emalı sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlərinin təqdimatları dinlənilmişdir.
Görüş zamanı Azərbaycanın investisiya imkanları barədə müzakirələr aparılmış, qonaqları maraqlandıran suallar cavablandırılmış və AZPROMO tərəfindən ölkəmizdə biznes fəaliyyətinin təşkili ilə bağlı müvafiq dəstəyin göstəriləcəyi bildirilmişdir.

Within the framework of the visit of the delegation led by Grant Winton, the delegation of Trade Development and International Relations Department of the Ministry of Agriculture and Rural Development of Province of Alberta, Canada, a meeting was held in Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation on May 29.
Head of AZPROMO Rufat Mammadov briefed the delegation on economic growth of Azerbaijan, favourable business and investment climate, regional projects carried out with participation of Azerbaijan, as well as activity of AZPROMO.
Mr.Grant Winton highlighted that Canada has a great interest in Azerbaijan's economy. It was noted that both countries has great potential to expand economic cooperation between Azerbaijan and Canada.
The presentations of Canadian companies operating in the field of agriculture, as well as livestock, manufacturing and processing of agricultural equipment were made at the meeting.
During the meeting, investment opportunities of Azerbaijan were discussed, questions by the guests were answered, and also it was mentioned that AZPROMO would give certain assistance on the arrangement of business activities in Azerbaijan.