Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) Yunanıstan - Azərbaycan Ticarət Palatası və Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının nümayəndələrinin iştirakı ilə üçtərəfli görüş keçirilmişdir.
AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov yunan qonaqlara Azərbaycanda sahibkarlara göstərilən dövlət dəstəyi mexanizmləri, Azərbaycanda uğurla fəaliyyət göstərən yunan şirkətlərindən danışmış, Azərbaycanın transit və investisiya imkanlarını, istehsal olunan ixrac qabiliyyətli məhsullar barədə məlumat vermişdir. Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının nümayəndələri investorlar üçün parkda yaradılan şərait, infrastruktur, vergi və digər güzəştlər haqda təqdimatla çıxış etmişlər.
Yunanıstan-Azərbaycan Ticarət Palatasının rəhbəri Kostas Vamvakas rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyətindən bəhs etmiş, Azərbaycandakı investisiya mühitinin, sənaye parklarında investorlar üçün yaradılmış əlverişli şəraitin, həmçinin Azərbaycan məhsullarının Yunanıstan bazarına çıxarılması imkanlarının yunan iş adamlarının marağına səbəb olduğunu vurğulamışdır.
Görüşdə Azərbaycan və Yunanıstanın qarşılıqlı investisiya qoyuluşu məsələləri barədə geniş fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) hosted a triangular meeting with the representatives of the Greek-Azerbaijani Chamber of Commerce and Sumgait Chemical Park in Baku Business Centre.
The head of AZPROMO, Rufat Mammadov, talked about government support mechanisms for entrepreneurs while mentioning various Greek companies operating successfully in Azerbaijan. Moreover, comprehensive information has been given to the guests on the Azerbaijan’s transit and investment opportunities and export-oriented products. The representatives of the Sumgait Chemical Industrial Park, in their turn, fully presented the favorable business environment and conditions, explained infrastructure, tax and incentives in detail that apply to resident investors.
The president of the Greek-Azerbaijani Chamber of Commerce, Costas Vamvakas, briefly spoke about the chamber he represented and followed to highlight that the investment climate in Azerbaijan, favorable conditions of the Industrial Parks, and export of the Azerbaijani goods to Greek market are of great importance to Greek businessmen, who are interested in close cooperation in related sectors.