Mayın 20-də Avstriya Federal İqtisadiyyat Palatasının, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və Gürcüstanın Sənaye və Ticarət Palatasının təşkilatçılığı ilə Azərbaycan və Gürcüstanla əməkdaşlıqda maraqlı olan Avstriya şirkətləri üçün “Azərbaycanda və Gürcüstanda İqtisadi İnkişaf və Biznes Fürsətləri” mövzusunda vebinar keçirilib.
Avstriyanın Azərbaycandakı Ticarət Komissarı Georg Karabaczek görüşün işgüzar dairələr arasında əlaqələrin genişləndirilməsində əhəmiyyətini vurğulayıb, Avstriyalı sahibkarların Azərbaycana böyük marağının olduğunu, iki ölkə arasında müxtəlif sahələrdə əməkdaşlıq imkanlarını qeyd edib.
Vebinarda çıxış edən AZPROMO-nun rəhbəri vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev ölkəmizin əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, avstriyalı iş adamlarını bu imkanlardan yararlanmağa dəvət edib.
Gürcüstanın Sənaye və Ticarət Palatasının prezidenti Georgi Pertaya birgə əməkdaşlığın hər üç ölkənin iş adamları üçün faydalı olacağına, qarşılıqlı əlaqələrin inkişafına töhfə verəcəyinə əminliyini vurğulayıb.
Sonda Azərbaycanın və Gürcüstanın investisiya imkanları barədə təqdimatlar keçirilib, avstriyalı iş adamlarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb, müzakirələr aparılıb.

Проведен деловой вебинар
20 мая для австрийских компаний, заинтересованных в сотрудничестве с Азербайджаном и Грузией состоялся вебинар на тему «Экономическое развитие и возможности для бизнеса в Азербайджане и Грузии», организованный Федеральной экономической палатой Австрии, Фондом поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) и Торгово-промышленной палатой Грузии.
Торговый комиссар Австрии в Азербайджане Георг Карабачек подчеркнул важность встречи для расширения связей между деловыми кругами, отметил большой интерес австрийских предпринимателей к Азербайджану и возможности сотрудничества между двумя странами в различных сферах.
Выступая на вебинаре, исполняющий обязанности главы AZPROMO Юсиф Абдуллаев проинформировал участников о благоприятном деловом и инвестиционном климате нашей страны и пригласил австрийских бизнесменов воспользоваться этими возможностями.
Президент Торгово-промышленной палаты Грузии Георгий Пертая выразил уверенность в том, что совместное сотрудничество будет полезным для бизнесменов всех трех стран, способствуя развитию взаимных связей.
В заключение были сделаны презентации об инвестиционных возможностях Азербайджана и Грузии, даны ответы на интересующие австрийских бизнесменов вопросы и проведены обсуждения.