Azərbaycan-Özbəkistan qadın sahibkarlarının biznes forumu keçirilib
Özbəkistan Respublikasının Ali Məclisinin Senatının sədri Tənzilə Narbayevanın ölkəmizə rəsmi səfəri çərçivəsində Azərbaycan-Özbəkistan qadın sahibkarlarının biznes forumu keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Milli Məclisin Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin sədri, deputat Hicran Hüseynova ölkəmizin Özbəkistanla əlaqələrinə önəm verdiyini, əməkdaşlığın inkişaf etdiyini diqqətə çatdırıb, tərəfdaşlığın genişləndiriıməsi istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Özbəkistan Ali Məclisinin Senatının sədri Tənzilə Narbayeva iki dost ölkə arasında əlaqələrin inkişafından məmnunluğunu ifadə edib, tədbirin iqtisadi münasibətlərin inkişafında faydalı olacağını qeyd edib.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycanın biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, təmsil etdiyi qurumun biznes dairələr arasında əlaqələrin qurulması və genişləndirilməsi sahəsində gördüyü işlərdən bəhs edib.
Tədbir çərçivəsində Azərbaycan Qadın Sahibkarlarının İnkişafı Assosiasiya ilə Özbəkistanın Qadınların cəmiyyətdə rolu, gender bərabərliyi və ailə məsələləri üzrə komissiyası yanında "Qadınlar Klubu" arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafına dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

The Azerbaijani-Uzbek business forum of women entrepreneurs held
Azerbaijani-Uzbek business forum of women entrepreneurs took place during the official visit of the Chairperson of the Senate of Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan Tanzila Narbayeva to Azerbaijan.
Speaking at the event, the chair of the Milli Majlis Family, Women's and Children's Affairs Committee Hijran Huseynova stressed the importance of ties and development of cooperation between our country and Uzbekistan and shared her views on expanding the partnership.
Tanzila Narbayeva, Chairperson of the Senate of Oliy Majlis of Uzbekistan, expressed satisfaction with the development of ties between the two friendly countries, noting the event's significance in terms of the development of economic relations.
Yusif Abdullayev, head of AZPROMO, provided information on the business and investment climate in Azerbaijan as well as on the activities carried out by the organization he represents to establish and expand ties between business circles.
During the event, a Memorandum of Understanding on the development of bilateral relations was signed between the Association for the Development of Women Entrepreneurs of Azerbaijan and the Women's Club of the Commission on the Role of Women in Society, Gender Equality, and Family Affairs of Uzbekistan.
The business forum continued its activity in the format of bilateral meetings between the two countries' women entrepreneurs.