Azərbaycan-Özbəkistan qadın sahibkarlarının biznes forumu keçirilib
Özbəkistan Respublikasının Ali Məclisinin Senatının sədri Tənzilə Narbayevanın ölkəmizə rəsmi səfəri çərçivəsində Azərbaycan-Özbəkistan qadın sahibkarlarının biznes forumu keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Milli Məclisin Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin sədri, deputat Hicran Hüseynova ölkəmizin Özbəkistanla əlaqələrinə önəm verdiyini, əməkdaşlığın inkişaf etdiyini diqqətə çatdırıb, tərəfdaşlığın genişləndiriıməsi istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Özbəkistan Ali Məclisinin Senatının sədri Tənzilə Narbayeva iki dost ölkə arasında əlaqələrin inkişafından məmnunluğunu ifadə edib, tədbirin iqtisadi münasibətlərin inkişafında faydalı olacağını qeyd edib.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycanın biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, təmsil etdiyi qurumun biznes dairələr arasında əlaqələrin qurulması və genişləndirilməsi sahəsində gördüyü işlərdən bəhs edib.
Tədbir çərçivəsində Azərbaycan Qadın Sahibkarlarının İnkişafı Assosiasiya ilə Özbəkistanın Qadınların cəmiyyətdə rolu, gender bərabərliyi və ailə məsələləri üzrə komissiyası yanında "Qadınlar Klubu" arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafına dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

Состоялся Азербайджано-узбекский бизнес-форум женщин-предпринимателей
Азербайджано-узбекский бизнес-форум женщин-предпринимателей состоялся в рамках официального визита председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзилы Нарбаевой в Азербайджан.
Выступившая на мероприятии председатель комитета Милли Меджлиса по делам семьи, женщин и детей депутат Хиджран Гусейнова подчеркнула важность связей и развития сотрудничества нашей страны с Узбекистаном, а также  поделилась своими взглядами о расширении партнерства.
Председатель Сената Олий Межлиса Узбекистана Танзила Нарбаева выразила удовлетворение развитием связей между двумя дружественными странами, отметив пользу мероприятия с точки зрения развития экономических отношений.
Глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев предоставил информацию о деловом и инвестиционном климате в Азербайджане, а также о работе, проводимой представляемой им организацией с целью налаживания и расширения связей между деловыми кругами.
В ходе мероприятия был подписан Меморандум о взаимопонимании по развитию двусторонних отношений между Ассоциацией развития женщин-предпринимателей Азербайджана и Женским клубом при Комиссии по роли женщин в обществе, гендерному равенству и делам семьи Узбекистана.
Бизнес-форум продолжил свою работу в формате двусторонних встреч между женщинами-предпринимателями двух стран.