İxracatçıların nəzərinə! -“China International Import and Export”
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi Çin Xalq Respublikasının Şanxay şəhərində 2021-ci ilin 5-10 noyabr tarixlərində keçiriləcək "Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisi"ndə vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida və içki
Qəhvə, çay, mate və ya paraqvay çayı və ədviyyatlar
Heyvan və ya bitki mənşəli piylər və yağlar və onların parçalanması nəticəsində alınan məhsullar; hazır yeyinti piyləri; heyvan və ya bitki mənşəli mumlar
3301
Efir yağları (tərkibində terpenlər olan və ya olmayan), absolyut və konkretlər daxil olmaqla; rezinoidlər; ekstraksiya edilmiş efir yağları
Müsabiqənin təşkilatçısı: İqtisadiyyat Nazirliyi - Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO).
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında  1 oktyabr 2021-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
•
• ərizə;
• bank hesabından çıxarış (ərizənin təqdim olunduğu tarixdən əvvəlki 365 gün ərzində həyata keçirilmiş əməliyyatlar göstərilməklə);
• ərizənin təqdim olunduğu tarixdən əvvəlki 365 gün ərzində həyata keçirilmiş ixrac əməliyyatları ilə bağlı ixrac gömrük bəyannamələrinin surətləri (olduğu halda və 5 (beş) bəyannamədən çox olmamaqla);
Sənədlər aşağıdakı ünvana 21 sentyabr 2021 ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır:
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Ministry of Economy of Azerbaijan Republic calls for application submission of exporters for food and beverages exhibition “China International Import and Export” in Shanghai, People's Republic of China to be held on 5-10 November 2021.
Maximum number of exporters to participate in the sole country mount – 20 companies.
coffee, tea, maté and spices
cereals
oil seeds and oleaginous fruits; miscellaneous grains, seeds and fruit; industrial or medicinal plants; straw and fodder
animal or vegetable fats and oils and their cleavage products; prepared edible fats; animal or vegetable waxes
preparations of meat, of fish or of crustaceans, molluscs or other aquatic invertebrates
cocoa and cocoa preparations
preparations of cereals, flour, starch or milk; pastrycooks' products
preparations of vegetables, fruit, nuts or other parts of plants
miscellaneous edible preparations
beverages, spirits and vinegar
3301
essential oils (terpeneless or not), including concretes and absolutes; resinoids; extracted oleoresins; concentrates of essential oils in fats
The competition will be held in AZPROMO on October 1, 2021 according to the “Rules of organization and arrangement of competition for selection of exporters going to support events”, confirmed by decision № 470 of Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 2018.
·      Production capacity of exporter on products to be demonstrated – 10 points;
·      Export potential of products to be demonstrated to the target country – 10 points
·      Whether or not the enterpriser has previous experience of export (specifying capacity of products exported – 5 points;
·      Minimum passing point due to the sum of criterions – 20 (twenty) points.
Documents should be submitted until September 21, 2021 at the following address: Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO), Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.