Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində 2021-ci ilin 21-24 sentyabr tarixlərində keçiriləcək “Worldfood Moscow” beynəlxalq ərzaq və içki sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida və içki
02 |
Ət və qida üçün yararlı ət əlavələri |
03 |
Balıqlar və xərçəngkimilər, mollyusklar və digər su onurğasızları |
Süd məhsulları; quş yumurtası; təbii bal, başqa yerdə adı çəkilməyən və təsnif olunmayan heyvan mənşəli ərzaq məhsulları |
10 |
Dənli bitkilər |
16 |
Ətdən, balıqdan və ya xərçəngkimilərdən, mollyusklardan və ya digər su onurğasızlarından alınan hazır məhsullar |
3301 |
Efir yağları (tərkibində terpenlər olan və ya olmayan), absolyut və konkretlər daxil olmaqla; rezinoidlər; ekstraksiya edilmiş efir yağları |
Müsabiqənin təşkilatçısı: İqtisadiyyat Nazirliyi - Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO). Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 31 avqust 2021-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
• meyarların cəmi üzrə minimum keçid balı: 20 (iyirmi) bal.
• ərizə;
• bank hesabından çıxarış (ərizənin təqdim olunduğu tarixdən əvvəlki 365 gün ərzində həyata keçirilmiş əməliyyatlar göstərilməklə);
• ərizənin təqdim olunduğu tarixdən əvvəlki 365 gün ərzində həyata keçirilmiş ixrac əməliyyatları ilə bağlı ixrac gömrük bəyannamələrinin surətləri (olduğu halda və 5 (beş) bəyannamədən çox olmamaqla);
Sənədlər aşağıdakı ünvana 20 avqust 2021-ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.
Əlavə məlumat üçün: Aybəniz Məmişova AZPROMO - Marketinq üzrə menecer Tel: +99412 5980147/48 (daxili 3620) E-mail: aybeniz.memishova@azpromo.az E-mail: destek@azpromo.az

Ministry of Economy of Azerbaijan Republic calls for application submission of exporters for food and beverages exhibition “Worldfood Moscow” in Moscow, Russian Federation to be held on 21-24 November 2021.
Maximum number of exporters to participate in the sole country mount – 20 companies.
Areas of the exhibition: Food and drink
02 |
Meat and edible meat offal |
03 |
Fish and crustaceans, molluscs and other aquatic invertebrates |
Dairy produce; bird's eggs; natural honey; edible products of animal origin, not elsewhere specified or included |
Edible fruit and nuts; peel of citrus fruit or melons |
Coffee, tea, mate and spices |
10 |
Cereals |
12 |
Oil seeds and oleaginous fruits; miscellaneous grains, seeds and fruit; industrial or medicinal plants; straw and fodder |
16 |
Preparations of meat, of fish or of crustaceans, mollusks or other aquatic invertebrates |
Preparations of vegetables, fruit, nuts or other parts of plants |
3301 |
Essential oils (terpeneless or not), including concretes and absolutes; resinoids; extracted oleoresins; concentrates of essential oils in fats |
The competition will be held in AZPROMO on August 31, 2021 according to the “Rules of organization and arrangement of competition for selection of exporters going to support events”, confirmed by decision № 470 of Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 2018.
- Whether or not the enterpriser has previous experience of export (specifying capacity of products exported – 5 points;
Documents should be submitted until August 20, 2021 at the following address: Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO), Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.